Відпочинок в Яремче

Відпочинок в Яремче особливо популярний в зимовий та літній періоди. Ось уже понад століття місто носить статус туристичної столиці Прикарпаття. Люблять в Яремче зустрічати Новий рік та святкувати Різдво не лише туристи, що приїжджають здалеку, але й жителі Івано-франківської і сусідніх областей. Влітку тут відбуваються різноманітні святкування та фестивалі. Відпочинок у Яремче комфортний, екологічний, доступний і спокійний.

Цей курорт розташувався в обіймах гірського масиву Горгани. Більшість його території знаходиться в межах Карпатського національного природного парку. Популярними природними об’єктами Яремче є бурхливий водоспад Пробій на річці Прут, водоспади Жонка та Дівочі сльози на річці Жонка. На маршруті до водоспаду Дівочі сльози можна відвідати вольєр з оленями, козулями й іншими тваринами. У межах Яремче знаходиться Камінь Довбуша та Скелі Довбуша – місця, пов’язані з іменем найвідомішого ватажка опришківського руху Олекси Довбуша.

Відпочинок в Яремчі Вам особливо запамятається, якщо Ви заглянете в історичний центр міста, що компактно розташований уздовж центральної вулиці. Від площі перед залізничним вокзалом кілька хвилин ходу до невеликого скверу та фонтану перед місцевим Будинком культури. Тут знаходяться Музей екології та етнографії Карпатського краю, Музей імені митрополита А. Шептицького та Музей «Українська старовина». Центр міста також прикрашають два храми – церква Йоана Милостивого з дзвіницею та церква Успення Богородиці. Ще три старовинні храми знаходяться в Дорі, що є передмістям Яремче. Це церква архистратига Михаїла, церква апостолів Петра і Павла при чоловічому монастирі Місійного згромадження святого Андрія, дерев’яний храм святого пророка Іллі при чоловічому монастирі студитського уставу. Дора є важливим центром туристичного та релігійного життя Яремчанщини. Тут також діє жіночий монастир Згромадження сестер милосердя святого Вікентія.

В постійному зацікавленні перебувають два сувенірних ринки Яремче, де можна придбати вишиванки та численні сувеніри, вироби гуцульського мистецтва. Різні страви гуцульської кухні запрошують скуштувати майже в кожному кафе чи ресторані. А дерев’яний ресторан «Гуцульщина», що недалеко від водоспаду Пробій, є однією із архітектурних пам’яток міста.

Взимку тут можна покататися на лижах в урочищі Багрівець, хоча з Яремче досить зручно дістатися і до інших, більш розвинених гірськолижних курортів Карпат. В плані екскурсій відпочинок в Яремче буде особливо захоплюючим у теплі пори року. Практично завжди можна замовити кінну прогулянку або освоїти кілька нескладних місцевих маршрутів на велосипеді. Просто в місті легко дістатися до берегів річки Прут і скупатися або потрапити на рафтинг. З Яремче добре вирушати в прогулянки та походи до Карпатських вершин.

Проживання в Яремче

Проживання в Яремче представлене широким вибором різноманітних закладів. Передмістя Дора та Ямна густо обросли приватними садибами та котеджами. Хороший сервіс пропонують готелі, санаторії та цілі відпочинкові комплекси і в самому Яремче.

Потяг до Яремче

З 2008 року в місті щорічно проходить музично-мистецький фестиваль “Потяг до Яремче”. Його перша частина “Карпатський ПрОТЯГ” відбувається просто в потязі Івано-Франківськ-Рахів, наповнюючи вагони концертами, літературними читаннями і навіть кінопереглядами. Далі “Потяг до Яремче” повертається в місто, де ще один день продовжуються мистецькі заходи.