Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець

Водоспад Труфанець

Мандруючи на Закарпаття, не забудьте відвідати водоспад Труфанець, - найвищий із природних водоспадів Карпат цієї області. Водойма знаходиться на однойменній річці Труфанець, в її пригирловій частині, недалеко від місця впадання у річку Чорна Тиса. Потік Труфанець ще цікавий тим, що бере свій початок на висоті 1720 м біля підніжжя гори Близниця і, пробиваючись через ліси, 230 м навіть протікає під землею. Близниця (або Близниці) - популярний туристичний маршрут в межах гірського масиву Свидівець.

Висота водоспаду Труфанець - 36 м. Тверді пісковики, що вийшли з гірських надр Свидовця у цьому місці, спричинилися до утворення більших та менших каскадів, якими так мальовничо розбігаються води Труфанця. Цілий рік водоспад відвідує багато туристів, тому тут уже давно облаштований спеціальний оглядовий майданчик - красива дерев’яна альтанка-міст через річку.

Водоспад Труфанець - найзначніша гідрологічна пам’ятка природи Рахівського району. Він розміщується ліворуч від автомобільної траси Ясиня-Рахів (на карті Н 09). І для всіх туристів-мандрівників особливо зручний тим, що його відвідини можна поєднати з візитом до інших цікавих місць. Наприклад, Ви так чи інакше потрапляєте на відомий закарпатський курорт Ясіня, в межах якого знаходиться водоспад. А звідси недалеко село Кваси, що знамените своїми мінеральними джерелами, та село Тростянець. Також Труфанець знаходиться за 21 км від центру Рахова, і всього за 2 кілометри від повороту на відомий курорт Драгобрат.

Оскільки водоспад Труфанець знаходиться біля траси, то добираються сюди зазвичай автомобілем. Але зручного під’їзду до самого водоспаду немає. Немає і добрих місць для паркування на узбіччях. Іти до водоспаду доведеться пішки, тож будьте обережні, залишаючи своє авто. Можливо, варто навіть поставити машину на аварійку.