водоспад Пробій
водоспад Пробій
водоспад Пробій
водоспад Пробій
водоспад Пробій
водоспад Пробій
водоспад Пробій

Водоспад Пробій

Сьогодні складно бути в Яремче і не потрапити на водоспад Пробій. Його розкішні хвилі особливо повноводні весною та під час дощів. Не затихає красень Пробій і взимку, хоч вода біля нього таки підмерзає. Він стікає з кам’яного каскаду висотою 8 м під кутом 45 градусів по твердих гірських породах, що виходть тут на поверхню. Нижче водоспаду на річці Прут можна купатися в спокійнішій течії. Пробій придатний для сплаву на катамаранах та рафтах. В плані рафтингу водоспад Пробій - наскладніша водна перешкода України. Також цей водоспад в Яремче є вихідною точкою промаркованого маршруту на хребет Явірник.

Знаходиться водоспад Пробій в Яремче практично в центрі, біля одного з сувенірних ринків. Пологе каміння з боку ринку дозволяє підійти ближче до води, послухати її мелодійний шум - досить потужний і гучний, але дійсно приємний на слух. Перед водоспадом знаходиться один з найкрасивіших ресторанів Яремче - ресторан “Гуцульщина”, збудований і оформлений у гуцульському стилі, де можна скуштувати справжні гуцульські страви. Також тут часто розташовуються різні розваги та літні дитячі атракціони.

Над водоспадом між берегами річки Прут прокладений двадцятиметровий міст, з якого часом деякі сімливці навіть стрибають у воду. Під мостом є невеличикий оглядовий майданчик. Неперевершені виходять і фото водоспаду Пробій. Тому сюди дуже люблять приходити туристи.

Раніше водоспад був значно вищим. З найдавніших часів руслом Пруту сплавляли ліс. Зрубані колоди зв’язували докупи і скидали в воду, а зверху на такому плоті стояв чоловік, який направляв їхній рух по течії і слідкував за спуском. Однак, водоспад Пробій був доволі знаною і небезпечною перешкодою для сплаву. В радянські часи він був просто підірваний за допомогою динаміту. Хоча незабаром такий вид транспортування лісу перестали використовувати.