Водоспад Гук
Водоспад Гук
Водоспад Гук
Водоспад Гук
Водоспад Гук

Водоспад Гук

Насправді менших і більших водоспадів під назвою “Гук” на гірських річках у Карпатах дуже багато. Назва відображає “гучність” падаючої води, яка стікає з висоти по гірському камінню, а її шум отримує відлуння в гірських улоговинах та впадинах. Одним з найвідоміших “Гуків” у Карпатах є Женецький водоспад Гук.

Розташований водоспад Гук між селами Татарів і Микуличин приблизно за 5 км від головної траси. Річка Женець протікає поміж хребтом Явірник, горами Хом’як і Синяк, прикрашаючи гірський масив Горгани красивим каскадом сріблястих переливів Женьцького Гуку. Водоспад високогірний - 900 м над рівнем моря, висота самого водоспаду - приблизно 15 м. Звичайно, у всій красі карпатський водоспад Гук можна побачити навесні і під час дощів, оскільки тоді він найбільш повноводий і бурхливий. Саме тоді можна зробити і найкрасивіші фото Женецького водоспаду.

Водоспад знаходиться на території Карпатського національного природного парку і до нього є спеціальний маркований маршрут (синім кольором), який часто позначається на картах. Тут же є ще один маркований маршрут на гору Хом’як (червоним кольором). Також від водоспаду починається маркований маршрут по хребту Явірник (зеленим кольором), яким можна вийти аж в Яремче.

Добратись сюди можна пішки і на транспорті, іноді спеціально організовуються екскурсії, проте найкориснішим буде веломаршрут на водоспад Гук. Шлях лише до половини асфальтований, далі - широка ґрунтова стежка з кількома дерев’яними містками через річку Женець. По дорозі є контрольно-пропускний пункт зі шлагбаумом, де потрібно віддати невелику плату за відвідання цього природного об’єкта.

Додаткову славу водоспад Гук отримав завдяки сусідству дачі Ющенка. Екс-президент України добудовує свою неофіційну резиденцію чи скоріше котеджне містечко, де має бути новий культурний центр в Карпатах, що сприятиме розвитку зеленого туризму в цьому регіоні.