водоспад Дівочі сльози
водоспад "Дівочі сльози"
водоспад "Дівочі сльози"
водоспад "Дівочі сльози"
водоспад "Дівочі сльози"
водоспад "Дівочі сльози"
водоспад "Дівочі сльози"

Водоспад Дівочі сльози

На одній із приток річки Прут - річці Жонка - знаходиться невеликий красивий водоспад з романтичною назвою “Дівочі сльози” або “Жіночі сльози” . Це ще один із карпатських водоспадів, який можна відвідати на відпочинку в Яремчі. Давні легенди зберегли дещо сумну пам’ять про гірських красунь, які плакали, а їхні сльози чарівним чином перетворювалися у ріки і водоспади. Ці потоки ставали на перешкоді лихим людям, рятували коханих від ворогів, а рідну землю від загарбників. 

Маршрут до водоспаду починається від залізничного переїзду в центрі Яремче, в районі сувенірного ринку, і тягнеться біля русла річки Жонка приблизно 7 км. На середині шляху є вольєрне господарство з дикими тваринами, куди також варто завітати. По дорозі буде вказівник “Жіночі сльози”. До вольєрів є непогана асфальтована дорога, далі - ґрунтова, яка переходить у стежку метрів за 200 до водоспаду. Мандрувати можна пішки і на велосипеді. Біля сувенірного ринку постійно пропонуються кінні прогулянки до водоспаду. Загалом, це досить популярний об’єкт серед туристів на відпочинку в Яремче. Мандрівка сюди займе максимум 3 години.

Водоспад “Дівочі сльози” дійсно маленький. Один каскад грайливо, але досить компактно спадає з каміння з висоти приблизно 0,5 м. Ширина водного потоку у цьому місці приблизно 2 м. Одразу під водоспадом утворюється зручне неглибоке плесо, і важко втриматися, щоб не скупатися в прохолодній гірській воді. Біля водоспаду є відпочинковий майданчик, де можна зупинитися і трохи посидіти, відновити сили, можливо, щось перекусити. Назад до Яремче повертатися тією ж дорогою.

Серед водоспадів Карпат яремчанський водоспад “Дівочі сльози” - не єдиний водоспад з такою назвою. Подібні природні об’єкти є також на інших річках, але всі вони різні, мають свої особливості.