гора Синячка
підйом на гору Синячку
поверхня гори Синячки
схил з верхівки гори Синячки
панорама на Зелену
панорама на Яремче
панорама на Яремче та Микуличин

Гора Синячка

Гора Синячка (Висота - 1400 м). Належить до гірського масиву Горгани в Карпатах. Красива полога гірська вершина, придатна для нескладного одноденного туристичного походу. По ній місцеві мешканці навіть навчилися визначати погоду. Вкрита смерековим лісом, Синячка здалеку здається синьою. Але коли наближається негода, гора насуплюється і чорніє. Хто надумає іти на Синячку, хай обов’язково бере дощовик, добре водонепроникне взуття. Та якщо пощастить розминутися з дощем, на Вас очікує доволі приємна гірська прогулянка.

На гору Синячку можна піднятися зі сторони населених пунктів Делятин, Дора та Зелена. З боку Дори у пониззі велику частину гори займають полонини Стайки. Сюди ведуть гірські хребти Синячка і Каменецький. Під гору є непогані автомобільні дороги, можна виїхати досить високо. Синячка не має надто крутих схилів, нескладна для підйому. Вершина гори камениста. У найвищому місці стоїть символічний хрест із Божими заповідями. З гори Синячки бере свій початок річка Кам’янка, що на території села Дора впадає у ріку Прут.

Туристичний маршрут на гору пролягає через полонини і смероково-ялинові ліси. Влітку тут можна поласувати ягодами: малиною, ожиною і звичайно ж афинами (чорницею). Восени на Синячці добре збирати гриби, лісові трави. А ще часом і серед літа на горі можна зіграти в сніжки. Сніг на Синячці затримується в добре затінених місцях та біля каміння. Таке явище в Карпатах не рідкість, але перевага Синячки - її приступність і невелика відстань від траси та населених пунктів.

Зі сходженням на вершину розширюються гірські краєвиди. Вид недалекого хвилястого горизонту супроводжує у підніжжі та на полонинах. На заліснених схилах з підвищень радує око краса сусідніх гірських хребтів, видно Делятин та Дору. Із заходу на полонині Лазок є нафтові свердловини, можна побачити нафтодобувне устаткування. На вершині гори Синячки відкривається панорама південно-східних Горганів, видно гори Хом’як, Синяк, Довбушанку, Малий Горган, Ведмежик та Ігровець, а в далині -  Говерлу та Сивулю.