Водоспад Манявський
Водоспад Манявський
Водоспад Манявський
Водоспад Манявський
Водоспад Манявський
Водоспад Манявський
Водоспад Манявський

Водоспад Манявський

Серед водоспадів Карпат Манявський водоспад відомий завдяки своєму розташуванню поблизу однієї з найдавніших християнських гірських святинь - Манявського скиту. Ореол благоговіння і святості, пов’язаний з монастирем, робить водоспад особливо привабливим для відвідувачів. Крім того, ще в давні часи тут проводилися і різні язичницькі обряди. Тому Манявський водоспад сповнений особливої енергетики та краси.

Манявський водоспад - пам’ятка природи місцевого значення. Розміщується в лісі, в південно-західному напрямку від села Манява, на річці Манявка. Гірські породи з берегів Манявки виходять на поверхню і утворюють мальовничий каньйон. Висота стін - до 20 м, протяжність - 200 м. Висота Манявського водоспаду - 18 м. В межах Українських Карпат Манявський водоспад належить до гірського масиву Горгани.

Для туристів і паломників є два основні маршрути до Манявського водоспаду: 1) 6 км від Манявського скиту (3 км лісовою стежкою, а решта шляху по руслу річки Манявка); 2) з кінця села Манява 2,5 км ґрунтовою дорогою, що кілька разів пересікає русло Манявки. Ходять сюди в основному пішки, але з кожним роком люди на автомобілях під’їзжають до водоспаду все ближче і ближче.

Зовні Манявський водоспад ніби розпадається на 3 окремі частини. Найбільш повноводний широкий струмінь особливо ефектно виглядає на художніх фото, де він або розсипається бурхливими хвилями, або стікає молочним потоком. Справа від нього спадає окрема вузька смуга, а ще правіше формується непомітний на перший погляд струмково-краплинний потічок. Крім того, що Манявський водоспад сам по собі є “смачним” видовищем, то у ньому ще й можна освіжитися в спеку. Це зазвичай і роблять усі охочі - приймають “водоспадовий душ” або купаються в маленькому озері під водоспадом. Також недалеко звідси є ще один цікавий природний об’єкт - діючий грязевий вулкан в селі Старуня.