Скелі Довбуша

Скелі Довбуша

Загадкових місць, що названі в народі Скелями Довбуша, в Карпатах є кілька. Побувати на одному з них при бажанні мають можливість і гості Яремче. 

Скелі Довбуша в Яремче слід шукати на правому березі річки Прут, в лісі в сторону Ямни. Дістатися до них можна відповідно стежкою Довбуша. Тут знаходиться скелясте утворення з кам’яних стрімчаків висотою приблизно 20 м.

Кам’яна стінка вражає ніби спеціально обтесаними формами. Велике гостробоке та гостроверхе каміння захоплює таємничою величчю і прихованою силою. Особливо гарно воно виглядає на фото Скель Довбуша. Споглядаючи їх, мимоволі спадає на думку, що якби ніяких легенд не було, то їх все-одно би придумали. Адже цілком можливо, що таке місце могло стати осередком скупчення гуцульських народних месників – опришків.

Перед Скелями Довбуша знаходиться досить зручна низина з певним діаметром. Самі скелі нагадують підвищення-трибуну, з якої можна розмовляти з великою кількістю людей. Принаймні такі реальні спостереження роблять в нашій уяві легенди наближеними до дійсності. На жаль, з часів далекого ХVІІІ ст. до нас дійсно дійшло більше легенд, ніж історичних фактів. За найпопулярнішим легендарним сюжетом Скелі Довбуша були місцем, де найсильніший ватажок опришків Олекса Довбуш ділив відібрані у панів скарби і віддавав їх людям. Також до скель скликав Олекса своїх побратимів на пораду, чинив справедливий суд. Тут, у печері, ховався він від переслідувань.

Ближче до житлових будинків Яремче знаходиться ще одна велика кам’яна брила під назвою Камінь Довбуша. До неї можна дістатися по залізничній колії в напрямку до залізничного тунелю. За однією з легенд, Олекса Довбуш заніс сюди цей камінь для остраху панам як знак своєї неймовірної сили.

Окрім красивих легенд, до Скель Довбуша відвідувачів приваблює їх природна краса та енергетика. Це одне із улюблених місць для екскурсій на відпочинку в Яремче. Легко знайти Скелі Довбуша на карті. Специфічні скелясті утворення в Карпатах з давніх-давен були святилищами, куди люди приходили очиститися та набратися життєвої енергії. Відповідно і сьогодні вони називаються місцями сили.