Проживання

Класифікація готелів проводиться у відповідності до стандартів європейської зіркової класифікації 2010-2014 рр., розробником якої є підрозділ Конфедерації національних асоціацій готелів і ресторанів ЄС HOTREC – Hotelstars Union. Оцінку інших закладів проживання (не готелів), експерти порталу Гори України подають за пом’якшеними вимогами, так як для цих закладів не завжди є сенс дотримуватися усіх обов’язкових критеріїв готелю.

Класифікація готелів передбачає, що готелі можуть мати від 1 до 5 зірок. Є 6 основних категорій, за критеріями яких проводиться оцінювання готелів: будівлі/кімнати; меблі/обладнання; послуги; дозвілля; система менеджменту; конференц-зал.

У межах категорій є обов’язкові та необов’язкові критерії. Наприклад, щоб отримати 1 зірку, готель має відповідати 43-м необхідним параметрам, щоб отримати 5 зірок - уже 116-м. Є також 28 критеріїв, обов’язкових для всіх зірок готелів. Але зовсім немає обов’язкових параметрів у 4 та 6 категоріях.

Європейська зіркова класифікація готелів містить 270 критеріїв, кожен з яких оцінюється ще й відповідною кількістю балів. Якщо готель набирає на 80-100 балів більше, ніж передбачає необхідний зірковий мінімум, то такий готель набуває статусу “Superior” (“Кращий”).