Івано-Франківська область

Івано-Франківська область на третину розміщена в Карпатах і завдяки різноманітності гірського рельєфу є однією з наймальовничіших в Україні. Тут знаходиться гірські масиви Чорногора і Горгани, Покутсько-Буковинські Карпати, Чивчинські та Гринявські гори. На Чорногірському хребті розташовані найвищі гірські вершини України – гори Говерла (2061), Піп Іван (2028) та Ребра (2001). Інші гори мають середні та низькі висоти, що робить їх відкритими та добре прохідними.

Максимально позитивний ефект буде мати лікування та оздоровлення в горах Прикарпаття, оскільки більшість відпочинкових територій знаходиться в радіусі заповідних земель (Карпатський національний природний парк, природний заповідник “Горгани”, Національний природний парк “Гуцульщина” та інші).

 

Туризм. Івано-Франківщина – земля з понад тисячолітньою історією, що ховає в собі сліди величі Галицько-Волинського князівства. Добре збережені сотні археологічних та історичних пам’яток. На території області знаходяться унікальні споруди гуцульської архітектури, стародавні дерев’яні церкви і дзвінниці. Неповторністю культури зачаровують Гуцульщина, Бойківщина, Покуття, лемки. Такої етнічної різнорідності населення немає в жодній іншій області України. Відповідно, тут можна побачити і придбати автентичні витвори народного декоративно-ужиткового мистецтва.

Відпочинок. В горах Івано-Франківщини розвинутий зимовий гірськолижний туризм (Яремче, Ворохта, Паляниця, Яблуниця). В ніші пори року переважає зелений туризм, походи в гори, мандрівки та екскурсії. Активізують відпочинок в горах велопрогулянки, рафтинг, пейнтбол, катання на конях та інші розваги. Також постійно відбуваються різноманітні фестивалі, свята, мистецькі події. Тому вже від початку року сюди з’їжджаються мільйони туристів. В горах майже в усі пори року любителів пригод цікавлять чорногірські двотисячники та інші значні вершини. Відпочинок в Івано-Франківській області добре представлений різними видами розваг.

Харчування. Без сумніву, лише на Прикарпатті можна скуштувати справжні гуцульські страви. Найвідомішими є банош, чир, грибна юшка та особливий гуцульський борщ. Їх готують у багатьох кафе та ресторанах області. Особливого шарму харчуванню тут надає поєднання національної кухні з етнічним колоритом в архітектурі та дизайні самих закладів. На Івано-Франківщині найбільше ресторанів-колиб в гуцульському стилі. Добре представлена традиційна українська кухня. Постійно з’являються спроби здивуати своїх відвідувачів незвичними смаками. Завжди є що запропонувати гурманам та дегустаторам.