Чернівецька область

Відпочинок в горах України поширюється і на Чернівецьку область. Історична назва області – Буковина, яку вона отримала від чудових букових та буково-ялинових лісів, яких тут найбільше. Близькість кордонів з Румунією і Молдовою зумовили особливий етнічний колорит.

Більшість Чернівецької області знаходиться в межах гірського масиву Покутсько-Буковинських Карпат, де переважають мальовничі низькогір’я, є велика кількість цікавих перевалів і скелястих гір. На Буковині багато заповідних територій. Найвідомішими є Сторожинецький дендропарк, Вижницький та Черемоський національні природні парки. Активно розвивається гірський зелений туризм, наявні великі туристично-розважальні комплекси.

Туризм. Міста і містечка Буковини надзвичайно багаті на різноманітні унікальні культурні пам’ятки. Постійно перебуває в увазі туристів Хотинська фортеця, старовинне місто Чернівці. Буковинські Карпати славляться численними повноводними водоспадами на гірських річках. Недалеко від Білого Черемошу знаходиться мальовниче озеро “Гірське око”. Тут також є свої “Скелі Довбуша”, а ще – цікаві скелі “Протяте каміння”, “Соколине око”, “Кам’яна Багачка”. Особливістю є унікальні кам’яні печери в Чернівецькі області, як, наприклад, природна пам’ятка – діючий Свято-Миколаївський чоловічий печерний монастир.

Відпочинок. Одними з найпопулярніших на Буковині також є зимові гірськолижні курорти. В інші пори року тут задіяні всі види відпочинку. Відмітним для Чернівецької області є професійні та любительські заняття альпінізмом. Літо не обійдеться без туристичних походів в Карпати. Численних шанувальників тут мають кінні прогулянки, велосипеди та квадроцикли, рафтинг і рибалка. Деякі туристичні заклади пропонують в якості розваги стрільбу по мішенях з лука, пневматичної або мисливської зброї, і навіть кидання ножів.

Харчування. На відпочинку в горах Чернівецької області обов’язково спробуйте буковинську кухню. Особливо смачні тут овочеві страви, приготовані з квасолі, солодкого перцю, кабачків, гарбуза та кукурудзи. Ресторан, бар, кафе чи кав’ярня, фаст фуд чи кондитерська – будь-який заклад харчування зможе запропонувати Вам насолодитися чашкою кави або ситно та зі смаком пообідати.