У Карпатах завершився ІІ Фестиваль-пленер камерної музики karpatyArt

Впродовж п’яти днів з 26 по 30 червня у м. Яремче відбувався фестиваль-пленер камерної музики karpatyArt. Жителі Карпат та Прикарпаття мали змогу насолоджуватись високопрофесійними концертами академічної музики. Музиканти з України та Польщі були окрасою сцени місцевого будинку культури. 

Програми концертів фестивалю були надзвичайно цікавими та багатоманітними, охоплювали різні жанри музики – твори сольні, ансамблеві, у супроводі оркестру тощо. Учасниками концертів стали артисти, що уже зарекомендували себе у музичному світі, молоді музиканти, що тільки починають свою виконавську кар’єру, а також дітки, учні мистецьких шкіл, що лише роблять перші кроки у своїй музичній освіті. Слід відзначити, що наймолодші учасники фестивалю (декому з них ледве виповнилося 5 років!) мали змогу відчути себе солістами завдяки виступам у супроводі струнного ансамблю Quattro Corde. Урочисте відкриття фестивалю karpatyArt відбулося за участі камерного оркестру Harmonіa Nobile, що спеціально приїхав до Яремче з Івано-Франківська. 

Серед відомих іменитих артистів, що виступали на сцені karpatyArt: піаністка Анна Стемпін-Ясновська, диригент Володимир Ханас (м. Варшава), скрипаль Кирило Стеценко, вокалістка Ірина Поштарюк (м. Київ), віолончеліст Тарас Менцінський, фаготист Андрій Ткачук (м. Львів) та ін. Брали участь у концертних програмах фестивалю також інструментальні колективи: квартет гітар “Струни душі” (м. Івано-Франківськ), струнний квартет KLMB String Quartet (м Львів).Окремо варто зазначити про можливість для учасників концертних програм виступати на чудових інструментах австро-німецької фірми Feurich. Три концертні фортепіано і одне піаніно були дбайливо доставлені з Польщі і люб’язно надані на всі акції фестивалю – концерти, репетиції, лекції.

Фестивальна програма була дуже насиченою. Цього року вдалось запровадити нову для даного регіону форму навчання – майстер-класи. Молодь отримала можливість почерпнути знання у ведучих спеціалістів – досвідчених музикантів. Під час майстер-класів кожен із майстрів розповідав, а що ще більш важливо – показував як застосовувати на практиці отримані знання. У рамках karpatyArt відбувалися майстер-класи для піаністів, скрипалів, віолончелістів, духовиків та настроювачів фортепіано.

Важливою складовою фестивалю karpatyArt була музична психотерапія. Впродовж фестивальних днів було проведено кілька тренінгових зустрічей, де учасники мали змогу взаємодіяти між собою в атмосфері щирості і прийняття. Розмірковували над темами “Музичне мистецтво як шлях до досягнення внутрішньої гармонії”, “Музика як потік життя” тощо. Кульмінацією психотерапевтичних занять був “Оркестр інтуїтивної музики”, під час якого спілкування поміж учасниками відбувалося за допомогою музичних звуків. Долучаючись до процесу творення музики, висловлюючи свої емоції, взаємодіючи у музичному діалозі, кожен міг відчути цілющі властивості музичного мистецтва.

Атмосфера тепла, відкритості і довіри, що панувала на фестивалі karpatyArt, створювала творчий одухотворений настрій, можливість спілкування сприяла близьким і щирим взаємовідносинам між учасниками. Відвідувачі концертів черпали натхнення через слухання музичних композицій, покидали концертні зали переповнені позитивними враженнями та емоціями.

Організатори karpatyArt – Ігор Прокопюк та Наталя Зубко, молоді та ініціативні музиканти – вбачають велику перспективу даного проекту для обміну і збагачення професійним досвідом між музикантами України та світу, демократизації академічної музики, зменшенням відстані поміж виконавцем та слухачем.

Фестиваль-пленер karpatyArt – це самобутнє і унікальне явище в музичному світі не тільки карпатського регіону, а й України в цілому.

Матеріал спеціально для http://hory.com.ua підготувала співорганізатор фестивалю karpatyArt 

Наталя Зубко.